5 راز برای نگرش مثبت در فروش


آیا می دانید رازهای بزگ در فروش موفق چیست؟ آیا می دانید این رازها چقدر بر روی لحن و تکلم شما تاثیرگذار است؟


1395 / 03 / 31 0 1988 کسب و کار

مهم ترین مساله در فروش نگرش مثبت فروشنده است. کسی که نگرش مثبت دارد بروی لحن آن تاثیر میگذارد و خیلی محکم، با تسلط و مطمئن ، صحبت می کند. در اینجا 5 گام که باعث ایجاد نگرش مثبت در فرد میشود را بررسی خواهیم کرد:

1 - انتظار مثبت : همیشه از خودتان انتظار مثبت داشته باشید. اگر در برخورد با مشتری این دیدگاه را داشته باشید که می دانم از من خرید نمیکند و نمیتوانم او را متقاعد سازم مطمئن باشید حتماً شکست می خورید. چون انرژی منفی به خود وارد می کنید و این حس بد را به محیط بیرون انتقال می دهید ولی اگر مطمئن باشید که این یک خریدار است و شما می توانید فروش عالی داشته باشید حتما از شما خرید می کند.

2 – گفت گوی مثبت درونی: انسانها با بیشترین شخصی که  صحبت می کنند خودشان است ، صبح که از خواب بیدار می شوید در ذهنتان می توانید بگوئید امروز عجب روز بد و کسل کننده ایی است ، هوا اصلاً خوب نیست و من حوصله کار کردن ندارم می دانم امروز بازار خراب است و البته می توانید بگویید امروز روز فوق العاده ایی است و همه چیز برای موفقیت مهیا است و امروز همانطور که من می خواهم پیش می رود. پس همیشه گفتگوی مثبت درونی داشته باشید .

3 –  تجسم مثبت: عادت کنید مثبت تجسم کنید و تصویرسازی مثبت داشته باشید. مثلاً اگر می خواهید یک سخنران حرفه ایی شوید در ذهن خود تصور کنید که سخنرانی شما تمام شده و هزار نفر شما را تشویق می کنند و می گویند عالی بود ، اگر این را تصور کنید اضطراب شما خیلی کم میشود.

4-  خوراک ذهنی: با مطالعه و آموزش مرتب مطالب خوب وارد ذهن خود کنید. یک فروشنده خوب حتماً روزی یک ساعت باید کتاب بخواند. توصیه ایی که به شما می کنیم این است که از امروز شروع کنید به خواندن کتابهای خوب در زمینه فروش .

5 – معاشرت مثبت : جیم ران یک مدرس معروف می گوید : شرایط ، درآمد و موفقیتهای ما تقریباً میانگین 5 نفر اولی است که با آنها در ارتباط هستیم . اگر در محل کار و یا اطرافتان کسی را دارید که مقداری بدبین است و مرتب می گوید نمیشود ، در اولین فرصت از آن فاصله بگیرید .بنا براین هیچ گاه جایی نباشید که اطرافیانتان منفی نگر ، معترض و از این اغلب افراد هستند.

 

این مقاله مختصری از کارگاه شطرنج فروش موسسه روزنه نگاه است.

 

 


نظرات