5 گام برای آنهایی که می خواهند فروش موفق داشته باشند


5 کلید طلایی برای فروش موفق که اگر انها را به کار ببریم میتوانیم یکی پس از دیگری درهای بسته فروش را باز کنیم


1395 / 03 / 22 0 1964 کسب و کار

1- نگرش مثبت:
یکی از مهم ترین موانعی که همیشه باعث عدم پیشرفت و موفقیت فرد میشود نداشتن نگرش مثبت است. اگر فرد، نگرش مثبت داشته باشد میتواند در خود ایجاد انگیزه کند و اعتماد به نفس خود را بالا ببرد و در نتیجه پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کند. پس برای اینکه فروشنده موفقی باشید همیشه باید نگرش مثبت خود را حفظ کنید.

2- جملات تصویری:
یک فروشنده موفق بعد از داشتن نگرش مثبت باید سعی کند تا حد ممکن تصویری صحبت کند، یعنی از جملات واضح و قابل فهم استفاده کند و با توضیحاتش بتواند یک تصویر واضح در ذهن مشتری ایجاد کند. فروشنده باید مادام مطمئن شود که صحبتهایش قابل هضم است. این کار را با تاییدیه گرفتن از مشتری مثل : صحبت های من روشن است؟ توضیحات من واضح است؟، توضیحاتم خوب است؟ یا اجازه میدهید ادامه دهم؟ و .... انجام دهد. از این قبیل سوالات زیاد باید پرسیده شود.

3- جملات کوتاه:
فروشنده ها تا حد ممکن باید از جملات کوتاه استفاده کنند. یعنی کلمات اضافه و بی اساس را از جملات و صحبت های خود حذف کنند.

4- سه جمله:
استفاده از سه جمله در مکالمات یکی از سخت ترین کار فروشندگیست. در مکالمات خود بیشتر از 3جمله پشت سر هم صحبت نکنید. حتی برای صحبت های طولانی هم از این تکنیک استفاده کنید. به این ترتیب که سه جمله صحبت می کنید و سپس برای ادامه صحبت هایتان یک سوال می پرسید و مجددا به توضیحات سه جمله ای خود ادامه می دهید. .

5- تکیه کلام ها:
از تکیه کلام ها استفاده نکنید، مثلا بعضی از فروشنده ها میگویند: ((این کتاب در واقع قیمتش در واقع 7000 تومان است که در واقع میتوانید همین الان این محصول را بخرید و در واقع خیلی کتاب خوبیه )) ، الان این در واقع ها همش باید حذف شود. بدتر از این تکیه کلام ها ، صدای ااِاِاِاِاِاِاِ در پایان کلماتمان می باشد، بهتر است که بجای این صدا کاملا سکوت کنیم.


این مقاله مختصری از کارگاه شطرنج فروش برگزار شده توسط موسسه روزنه نگاه میباشد


نظرات