همایش تندخوانی و تقویت حافظه


 

آیا کسی هست که دوست داشته باشد هر چیزی را که می بیند، می شنود و می خواند به یاد بیاورد؟ ...مطمئنا همه!

می توانیم چندین صفحه در مورد اثرات مثبت حافظه خوب روی زندگی شخصی و حرفه ای برایتان صحبت کنیم. اما چه فایده؟ به یک جمله بسنده می کنیم: آیا کسی هست که نخواهد حافظه بهتری داشته باشد؟

علت فراموشکارى چیست؟ ریشه مشکل فراموشى در کجاست؟

چیزى به نام حافظه ضعیف وجود ندارد. حافظه‏ ها دو نوعند؛ تربیت شده و تربیت نشده. فقط باید بدانیم که ما کدام یک از این دو نوع حافظه را داریم و در صورت نیاز براى تربیت و پرورش حافظه خود اقدام اساسى کنیم. روش‏هاى تقویت حافظه فراوانند و شاید بسیارى از آنها از حوصله این بحث خارج باشد و شاید هم اغلب راهکارها به تمرین و ممارست ختم شود که کارى عملى است و نه تئورى.

آن چه ما قصد بیان آن را داریم تلنگرى به  کسانی است که گمان مى‏ کنند هرگز نخواهند توانست طلسم فراموش کارى خود را بشکنند. آنها باید بدانند که براى داشتن یک حافظه قوى و نیرومند، لازم است زحمت بکشند و با روش‏هاى علمى و مجرب، از سرمایه وجودى خود استفاده کنند.

 

مباحثی که شما در این همایش یاد می گیرید:

 

فعالسازی و هماهنگی دو نیم کره مغز

تکنیکهای نوین تند خوانی و یادگیری دروس

فنون کاربردی تقویت حافظه به ساده ترین روش

چهره شناسی، روش های ارتباط موثر و زبان بدن

 

 انجام تست سرعت مغز و مقایسه با مردان حافظه

 

با استفاده از تکنیک های تقویت حافظه و تمرکز فکر در هر سنی که باشید می توانید حافظه خود را ارتقاء دهید و یک قدم از آلزایمر فاصله بگیرید

با تمرینات عملی فعال سازی دو نیم کره مغز می توانید توانایی مغز خود را چندین برابر کنید و زمان یادگیری مطالب را کاهش دهید

اگر فردی به تکنیک های تندخوانی مشرف باشد و سرعت مطالعه خود را حداقل 2 برابر کند، از زمان خود بیشترین استفاده را می کند، مثلا در یک هفته فورجه امتحانات به اندازه دو هفته مطالعه می کند

 

 

درباره دکتر محمد سیدا (مرد حافظه ایران)

  • «محمد سیدا» کیست؟؟

 

·              مدیر مؤسسه فرهنگی ذهن برتر

·              رئیس انجمن تقویت حافظه ایران

·              عضو انجمن تقویت حافظه آمریکا

·              عضو اتاق فکر سوئیس

·              از بنیانگذاران روشهای نوین یادگیری در ایران

·              استاد افتخاری چندین مرکز علمی و دانشگاهی کشور

 

در سمیناری که تابستان سال 1380 با حضور نمایندگانی از 74 کشور صاحب نام دنیا در آمریکا برگزار شد، مقاله ارائه شده توسط دکتر سیدا، در خصوص راهکارهای علمی تقویت ذهن و حافظه حائز رتبه اول گردید و لقب افتخاری مرد برتر حافظه ایران به ایشان اعطا شد.  محمدسیدا در شبکه های داخلی و خارجی برنامه های متعدد سراسری و فرا مرزی را جهت آموزش و آگاهی هموطنان عزیزمان ارائه کرده اند که همچنان ادامه دارد

کارآیی روش ها و تکنیک هایی که در این دوره ها آموزش داده می شوند در طی سالیان متمادی بارها و بارها امتحان شده است و افراد کثیری موفقیت های تحصیلی، شغلی و زندگی روزمره خود را مرهون بکار بردن این روش ها می دانند.

 

دکتر سیدا و آنتونی رابینز در همایش هلند خرداد96

 

ایشان برای برگزاری سمینار و همایش در این زمینه به کشورهای متعددی مانند آمریکا، سوئیس، فرانسه، اتریش، آلمان، انگلستان، اسپانیا، سوئد، کانادا ، استرالیا و بسیاری از دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی، سفر کرده اند.

 

پیشرفت تکنولوژی و رشد سریع علوم،ضرورت دستیابی به مهارت تندخوانی و درک مطلب را بیش از پیش افزایش داده است.این در حالی است که راه‌کار های کلی برای کسب نتیجه مطلوب وجود دارند که باید مدنظر قرار گیرند. جهان امروز ما، جهان سرعت است و روز به روز نیز بر این سرعت افزوده می شود. برای این که از این کاروان علم و زندگی، عقب نمانیم، باید با آخرین روش های دست یابی به دانش آشنا شویم و از آن، برای استفاده صحیح و بیشتر از استعدادها و توانایی های خدادادی مان بهره ببریم. یکی از این روش ها، تندخوانی است. تحقیقات نشان داده است که با خواندن سرعت متوسط دویست کلمه در دقیقه، به جای هزار کلمه در دقیقه، مردان و زنان با تحصیلات عالی، پنج بار آهسته تر از آن چه که لازم است، می خوانند؛ یعنی اگر آنها از توانایی حقیقی و بالقوه خویش استفاده کنند، خواندن کتابی که پنج ساعت طول می کشد، به شصت دقیقه یا کمتر کاهش می یابد.

 


زمان شرکت در این دوره به پایان رسید

نظرات